Hakkımızda

Şirketimizin temeli, 1943 yılında Merhum Orhan Pamukçu tarafından Mardin Ayakkabıcılar Çarşısında el yapımı ayakkabı üretimi ve pamuk üretimi ile ticaretini yapan mütevazı bir dükkanla atılmıştır.

En büyük gücümüz güvenilirliğe ve çalışmaya olan inancımızdır. Bu inançla, 1943’te küçük bir dükkanla başladığımız ve 1980’de Pamuk Market olarak girdiğimiz hızlı tüketim satış ve dağıtım sektöründe, 1991’de Pamuk Gıda Pazarlama Limited Şirketi ve Hızlı Tüketim Ürünleri Toptancılığı ile işimiz büyüyerek devam etmiştir.

Çalışma azmimiz ve büyüme isteğimizle şirketimiz, 1994 yılından itibaren sektördeki gelişmeyle iş ortağı üretici firmalarla birlikte Distribütörlük Sistemi ‘ne geçmiş, 2015 yılında ise Anonim Şirket statüsüne geçerek Pamuk Gıda Turizm A.Ş adını almıştır.

Bugün, Pamuk Grup Şirketleri, yerli üretici firmaların yanında Philip Morris International, Redbull, Nestle ve Algida gibi uluslararası firmaların ülke genelinde farklı bölgelerde hızlı tüketim ürünleri pazarlama ve dağıtım faaliyetlerini ve yine ülke genelinde farklı bölgelerde Vodafone Distribütörlükleri ile satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütmektedir. Mardin merkezli olarak inşaat sektöründe de yatırımlarımız bulunmaktadır. Turizm sektöründeki yatırımımız İzala Otel ile tıpkı diğer yatırım yaptığımız sektörlerde olduğu gibi turizm sektöründe de istihdam sağlanmaktadır.

Önümüzdeki dönemde bünyesine, yeni ve güçlü iş ortaklıkları dahil etmeyi, üretim ve enerji sektörüne yatırım yapmayı planlayan şirketimiz, tüm faaliyetlerini şirket merkezimiz Mardin Organize Sanayi Bölgesinde kapalı 4000 m2, açık 10.000 m2 genişliğindeki tesisimiz ile İstanbul, Çorlu, Hatay, İskenderun ve Cizre bölgelerindeki şubelerimizden yürütmektedir.

İlerleyen süreçte, Pamuk Grup müşteri beklentilerine uygun yeni yatırımlarıyla ürün ve hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkarıp tüm pazarlarda, üretim, pazarlama ve satışlarını gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.

2020 yılı itibariyle Ailemizin ve Aile Şirketimizin sistem olması (kurumsallaşma) kararı alınmış, profesyonel destekle kurumsallaşma sürecine ilk olarak Pamukçu Aile Anayasası yapılarak başlanmıştır.

Aile Kurumsallaşmasına yönelik Pamukçu Aile Anayasası tamamlanmış ve Aile Şirketi‘nin Kurumsallaşması ve ülke genelinde farklı sektörlerde faaliyetlerine göre İnsan Kaynakları Sistemi ve Organizasyonel Gelişim Süreci başlatılmıştır.

Pamuk Grup, tecrübeli üyelerden oluşan Yönetim Kurulu’nun yanında genç, dinamik ve öğrenen organizasyon ile ülke ve dünyadaki iş, ekonomi, ticaret, sektör ve kategorisindeki gelişmeleri yakından takip ederek pazarın ihtiyacına yönelik, stratejik planlama ve stratejik yönetim anlayışıyla yoluna devam etmektedir.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için; Hemen Arayın!

0 (482) 215 30 30
Hemen Arayın!