Tarihçemiz

1943 – Şirketimizin temeli, Merhum Orhan Pamukçu tarafından Mardin Ayakkabıcılar Çarşısında el yapımı ayakkabı üretimi ve pamuk üretimi ile aynı zamanda ticaretini yapan mütevazi bir dükkanla atılmıştır.

1965 – Merhum Orhan Pamukçu, Başak Otelcilik işletmeciliğine başlamış ve Mardin Spor Kıraathanesi İşletmeciliği ile girişimciliğe devam etmiştir.

1980 – Merhum Orhan Pamukçu ile birlikte 2. kuşaktan en büyük iki kardeşin, Mardin 1. Cadde’de şahıs şirketi olarak açtığı Pamuk Market’te ortaklık başlamış ve Pamuk Aile Şirketinin temeli atılmıştır.

1991 – En büyük iki kardeşle diğer üç kardeşten oluşan 2. kuşak tüm temsilcilerinin 5 ortaklı olarak kurduğu Pamuk Gıda Pazarlama Limited Şirket ile Hızlı Tüketim Ürünleri Toptancılığına başlanmıştır.

1994 – Philip Morris International Mardin Distribütörlüğü alınmıştır. Mardin’de İnşaat Sektörüne yatırım yapılmıştır.

1996 – Üretici firmaların, ülkede uygulamaya koyduğu distribütörlük sistemine geçişle Balparmak, Eczacıbaşı, Maret, Missüt, Nestle ve Beypiliç distribütörlükleri alınmıştır.

2004 – Algida Mardin Distribütörlüğü alınmıştır.  Ailemizin 3. Kuşak ilk temsilcisi İcra’ya katılan aile üyesi ilk 3. Kuşak temsilcisi olarak Satış Müdürü göreviyle şirketimizin İcra Kurulu’na katılmıştır.

2009 – Şirketimiz, Mardin Organize Sanayi Bölgesinde kapalı 4.000 m2, açık 10.000 m2 genişliğinde tesisine geçmiştir.

2010 – Mardin, Şırnak ve Siirt bölgelerine hizmet veren grup şirketlerimizden Pamuk Telekomünikasyon Limited Şirketi kurulmuş, Mardin, Şırnak ve Siirt’te Vodafone Distribütörlüklerine başlanmıştır.

2013 – Grup şirketlerimizden Pamuk Telekomünikasyon Limited Şirketi, İstanbul Avrupa Yakasında 8 ilçede daha Vodafone Distribütörlüğü şeklinde hizmet vermeye başlamıştır.  Turizm Sektörüne yatırım kararıyla grup şirketlerimizden İzala Otel Mardin kurulmuştur.

2015 – Şirketimiz, Anonim Şirket statüsüne geçerek Pamuk Gıda Turizm A.Ş adını almıştır.

2017 – Philip Morris International, İskenderun Bölge Distribütörlüğü alınmıştır.

2018 – Philip Morris International Hatay Bölge Distribütörlüğü alınmıştır.

2019 – Pamuk Telekomünikasyon Limited Şirketi, İstanbul Avrupa Yakası tüm bölge ve Trakya Bölgesinde Vodafone Distribütörlüğüne başlamıştır.  Redbull, Hatay ve Osmaniye Distribütörlüğü alınmış ve Distribütörlük alanımız Doğu Akdeniz ve Çukurova’da giderek genişlemiştir.

2020 – Ailemizin ve Aile Şirketimizin sistem olması (kurumsallaşma) kararı alınmış, profesyonel destekle kurumsallaşma sürecine ilk olarak Pamukçu Aile Anayasası yapılarak başlanmıştır.

Aile Kurumsallaşmasına yönelik Pamukçu Aile Anayasası tamamlanmış ve Aile Şirketi‘nin Kurumsallaşması ve ülke genelinde farklı sektörlerde faaliyetlerine göre İnsan Kaynakları Sistemi ve Organizasyonel Gelişim Süreci başlatılmıştır.

Bugün, Pamuk Grup Şirketleri, yerli üretici firmaların yanında Philip Morris International, Redbull, Nestle ve Algida gibi uluslararası firmaların ülke genelinde farklı bölgelerde hızlı tüketim ürünleri pazarlama ve dağıtım faaliyetlerini ve yine ülke genelinde farklı bölgelerde Vodafone Distribütörlüğü ile satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütmektedir. Ayrıca inşaat sektöründeki yatırımları ve turizmdeki otelcilik yatırımıyla hizmet sektöründe faaliyetlerini yürütmektedir.

Önümüzdeki dönemde bünyesine, yeni ve güçlü iş ortaklıkları dahil etmeyi ve özelikle üretim ve enerji sektörüne yatırım yapmayı planlayan Pamuk Gıda Turizm A.Ş, tüm faaliyetlerini grup şirketlerin merkezi durumundaki Mardin Organize Sanayi Bölgesinde 4.000 m2 kapalı, 10.000 m2 açık alandaki tesisinden yürütmektedir.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için; Hemen Arayın!

0 (482) 215 30 30
Hemen Arayın!