Metin PAMUKÇU

Yönetim Kurulu Başkanı

Metin PAMUKÇU

BAŞKANIN MESAJI

Değerli Müşterilerimiz, İş Ortaklarımız, Tedarikçilerimiz ve Çalışanlarımız,

Babamız, merhum Orhan Pamukçu tarafından 1943 yılında, Mardin Ayakkabıcılar Çarşısında el yapımı ayakkabı üretimi ve pamuk üretimi ile ticaret yapan mütevazı bir dükkan ile iş dünyasına adım attık. O yıldan bu yana, köklü aile ve şirket kültürümüz, sağlam aile ve şirket değerlerimiz, işinde uzman yönetim kadromuz, özverili çalışanlarımız, güçlü iş ortaklıklarımız, kaliteli, güvenilir ürün ve hizmetlerimizle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Çalışkanlığa, güvenilirliğe ve kaliteye olan inancımız, bizi ileriye taşıyacak en büyük gücümüzdür. Bu inançla, 1980’de Mardin 1.Cadde’de Pamuk Market olarak katıldığımız hızlı tüketim ürünleri satış ve dağıtım sektöründe, 1991 yılında, Pamuk Gıda Pazarlama Limited Şirketi ve Hızlı Tüketim Ürünleri Toptancılığı ile işimizi büyüterek devam ettik. 1994 yılından itibaren üretici firmaların uygulamaya koyduğu Distribütörlük Sistemi‘ne geçtik.

2004 yılına kadar 2. kuşak aile üyeleri olarak görev aldığımız şirketimize 3. kuşak aile üyelerimizin şirkete katılımıyla daha da güçlenen bir aile şirketi durumuna geldik. Babamız merhum Orhan Pamukçu; “Tedarikçilerinize olan ödemelerinizi elinizden geldiğince vadesi gelmeden verin. Verin ki onlar da ihtiyacını görsün, doğal döngünün sağlıklı yürümesine katkımız olsun.’’ derdi. Bu anlayışı, hem şirketimizin güvenilirliğini ve itibarını artırmak hem de kardeş ortaklar olarak dağılmadan yeni yatırımlarla geleceğe güvenle hazırlamak ve yeni başarı hikayeleri yazmak için ilke edindik. Çalışma azmimiz ve başarma isteğimizle 2015 yılında, Anonim Şirket statüsüne geçerek Pamuk Gıda Turizm A.Ş adını aldık.

Küçük bir dükkan, market, toptan ticaret ve bölgesel distribütörlükle başlayan yolculuğumuzda aile ve şirket değerlerimiz ve 80 yıla yakın geçmişimizle oluşan “Pamuk Güvenilirliği’’ni, vizyonumuza uygun yeni hizmet ve üretim yatırımlarımızla sürdürülebilir kılmak istiyoruz. Şirket merkezimiz Mardin Organize Sanayi Bölgesinde kapalı 4000 m2, açık 10.000 m2 genişliğindeki tesisimizde, İstanbul, Çorlu, Hatay, İskenderun ve Cizre bölgelerindeki şubelerimizde hizmet veriyoruz. Mardin merkezli olarak inşaat sektöründe de yatırımlarımız bulunuyor. Turizm sektöründeki yatırımımız İzala Otel ile tıpkı diğer yatırım yaptığımız sektörlerde olduğu gibi turizm sektöründe de istihdam sağlıyoruz.

Pamuk Gıda Turizm A.Ş’de hızlı tüketim ürünleri pazarlama ve dağıtım faaliyetlerini sürdürüyoruz. Önümüzdeki süreçte, kazan & kazan anlayışıyla bünyemize yeni ve güçlü iş ortaklıkları dahil ederek ülke genelinde organize olmayı planlıyoruz.

Kalitemizin, zamanında teslim anlayışı ilkemizin ve güvenilirliğimiz sonucu gördüğümüz ilginin ve kazandığımız itibarın bize yüklediği sorumlulukla kaliteli servis ve tam zamanlı teslimat politikamızı her geçen gün geliştirmekteyiz. Çalıştığımız birçok güçlü marka ve firmalarla yaptığımız iş ortaklıklarıyla hem birlikte öğrendik hem de birlikte çalışarak çeşitli başarılara imza attık. Bundan sonra da Mardin’imiz, bölgemiz, ülkemiz ve toplumumuz için gerçekleştirdiğimiz katma değer oluşturma ve paylaşma anlayışımıza, yeni hizmet ve üretim yatırımlarımızla da devam edeceğiz.

Gelişme, profesyonelleşme ve kurumsallaşma isteğimiz, değişim rüzgârlarının yarattığı fırsatların heyecanı ile hep başarıya giden bir yol çiziyor ve hem bulunduğumuz sektör ve iş dallarında hem de yeni yatırım planladığımız sektör ve iş dallarında büyük başarıları hedefliyoruz.

Bizim gibi Aile Şirketleri’nin dünyada olduğu gibi ülkemiz ekonomisinde de sahip olduğu yeri ve önemi herkes tarafından bilinmektedir. Bu kadar öneme sahip Aile Şirketleri’nin ayakta kalması ve kendini sürekli yenileyerek hayatını sürdürmesi kritik önem taşımaktadır. Sermaye, insan gücü, deneyimi, bilgi, şirket hafızası ve ortak aile geçmişinin korunması, Aile Şirketleri’nin kesintiye uğramadan hayatını sürdürmesinde çok önemli etkenleri ifade etmektedir. Aile Şirketleri’nin sürdürülebilmesinin altın anahtarı da öncelikle "Aile olarak sistem olmak ve kurumsallaşmak" ve "Aile Şirketi olarak sistem haline gelebilmek’’ tir. Bu gerçek ışığında, Pamukçu Ailesi olarak bizim gibi aile şirketlerinde kurumsallaşma ve sistem haline gelebilmenin en önemli adımı olan “Aile Anayasa’’mızı tamamladık. Aile Anayasamız sayesinde artık yatırımlarımıza yönelik adımlarımızı, daha güvenle atıyor ve başarılı bir geleceğe daha sağlam adımlarla ve güçlü şekilde yürüyoruz.

Pamukçu Ailesi olarak köklü geçmişimizde olduğu gibi bugün de rehberimiz olan ve gelecek kuşaklarımıza da en önemli miras olarak bırakacağımız;

• Güvenilirlik ve Dürüstlük,

• Etkili, Kaliteli ve Çözüm Odaklı Hizmet,

• Şeffaflık, Yüksek İletişim ve Hesap Verilebilirlik,

• Çalışkan Olmak,

• Vizyoner ve İlerici Olmak,

• Saygı, Hoşgörü ve Mütevazılık,

• Etik ve Ahlaki Değerlere Bağlılık, şeklindeki değerlerimizdir.

İnanıyorum ki vizyon, misyon ve temel değerlerimizle ortaya koyduğumuz bu anlayışlar ve kat etmekte olduğumuz bu yol, iş birliği ve güç birliği içinde olduğumuz ve gelecekte olacağımız tüm paydaşlarımıza da katkı sağlayacaktır.

Müşteri memnuniyeti ve güveni için etkili, kaliteli, çözüm odaklı hizmeti, doğruluk ve dürüstlükten ödün vermeden, her zaman en iyisini yapmaya çalışan eşsiz insan kıymetimize, bir aile gibi birbiri ile kenetlenen Pamuk Grup çalışanlarına teşekkür ediyorum.

Bu vesileyle, ailemiz ve şirketimiz için 80 yıla yakındır devam eden yolculuğumuzda kurumsal gelişimimizin mimarı olan karşılıklı paylaşımda bulunduğumuz tüm dostlarımıza, eğitmen ve danışmanlarımıza teşekkür ediyorum.

Ortak hayallerde buluştuğumuz ve hayallerimizi gerçekleştirmemize katkı sağlayan, bugüne kadar ve bundan sonra da en önemli gücümüzü ifade eden müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

---
Saygılarımla,
Metin Pamukçu
Pamuk Grup Yönetim Kurulu Başkanı

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için; Hemen Arayın!

0 (482) 215 30 30
Hemen Arayın!